Tipy na výlety v okolí


Pro více tipů na výlety a aktuálně probíhající akce v okolí sledujte náš Facebook.


Velké Svatoňovice

Obec Velké Svatoňovice leží v Jestřebích horách na úpatí Krkonoš, 9 km od Trutnova. V obci se nacházejí 2 rybníky, okolo rybníku Podháj vede rekreační oblast a můžete se zde v létě vykoupat. Obcí prochází stezka Po stopách dolování uhlí na Svatoňovicku a Cesta bratří Čapků. Určitě stojí za návštěvu bývalý Šrejberův statek čp 238, středověká tvrz Na Valech a přes 100 let stará kaple sv. Václava. 


Krkonoše za humny...

Krkonoše stojí za návštěvu nejen v zimě, ale i v létě. Z chaty U Pepana je to přitom co by kamenem dohodil - do skiareálu Mladé Buky necelých 20 km, skvělá lyžovačka vás čeká i ve skiresortu Černá Hora - Pec. Nejbližší lyžařský vlek je od chaty vzdálený jen 7 km - Radvanice. V létě můžete navštívit třeba Stezku korunami stromů v Janských Lázních nebo vystoupat až na vrcholek naší nejvyšší hory, Sněžky.


Adršpašsko-Teplické skály

Nedaleko, asi 25 km, leží nejkrásnější skalní komplex u nás - Adršpach a přidružené Teplické skály, které rozhodně stojí za návštěvu. Procházka nádhernou přírodou Adršpachu patří k nejvyhledávanějším turistickým zážitkům v našem "kraji skalních útvarů".


Výlety v bezprostředním okolí chaty

Auto nechte zaparkované u chaty a objevte přírodu a památky v bezprostředním okolí ubytování U Pepana. V sousedním městečku, Malých Svatoňovicích, se narodil dramatik a spisovatel Karel Čapek - navštívit zde můžete Muzeum Bratří Čapků a výlet spojit s procházkou v Mariánském sadu. 

Pokud vás láká spíš příroda než město, doporučujeme navštívit novou rozhlednu Žaltman (otevřenou v roce 2020), která je vzdálená asi 5 km cesty. Nedaleko se nachází měděný důl Bohumír nebo lom Židův Důl.


Hospitál Kuks a Trutnov

Krásný výlet vás čeká také v případě, že se rozhodnete navštívit město Trutnov a nedaleký hospitál Kuks. Areál hospitálu byl znovu otevřen veřejnosti v roce 2015, kdy prošel celkovou obnovou. Nachází se v něm slavná bylinková zahrada. Proslulý je rovněž Braunův Betlém, ke kterému dojdete od hospitálu. 

Samotný Trutnov skýtá mnoho možností, kam na výlet - Muzeum Podkrkonoší, dělostřelecká tvrz Stachelberg, hrad Rechenburg a Břecštejn, zřícenina zámku Starý Rokytník, pěchotní srub "Nad dráhou" nebo rozhledna Markoušovický hřeben. V létě můžete navštívit nedaleké koupaliště v Dolcích. 


Hronov, rodiště Aloise Jiráska

Pouhých 13 km od chaty se nachází městečko Hronov, rodiště Aloise Jiráska, ale třeba také prarodičů bratří Čapků - Karel Čapek se zde inspiroval při psaní Devatera pohádek. Kromě Jiráskova rodného domku doporučujeme návštěvu nově otevřeného Čapkova mlýna, staré papírny a meditační zahrady, kde se nachází kostel, ze kterého byl ještě v 19. století schazován každoročně ten nejčernější a nejsmradlavější kozel, jehož krev následně obyvatelé pili. Vy kozlí krev pít nemusíte, rozhodně ale ochutnejte zdejší pramen - Regnerku, kterou si můžete načepovat v parku. V srpnu se zde koná vyhlášený festival amatérského divadla Jiráskův Hronov.


Zámky, které stojí za návštěvu

Zámků, které se nacházejí v dojezdové vzdálenosti (cca 20 km) od chaty, není rozhodně málo. Náchodský zámeček vršku kulatého nacházející se v lázeňském městě s vlastním léčivým pramenem na zrekonstruované promenádě u Kauflandu, proslulý zámek architekta Dušana Jurkoviče v Novém Městě nad Metují, renesanční zámek v Opočně, zámek Chvalkovice. Za zmínku stojí také hrad Vízmburk.


Babiččino údolí Ratibořice a Česká Skalice

Kdo by neznal Boženu Němcovou a její idylickou novelu Babička? I vy se můžete procházet po místech, kde žila Barunka s babičkou a dětmi. V létě navíc Babiččino údolí ožívá a stává se tak spíše divadlem, které stojí za to navštívit s dětmi a vykoupat se u Viktorčina splavu. V areálu Babiččina údolí stojí i zámek Ratibořice, kde žila kněžna Zaháňská, údajně možná matka Boženy Němcové, nebo Rudrův mlýn.

V nedaleké České Skalici navštivte muzeum Boženy Němcové, které rovněž zprostředkovává prohlídku areálu Barunčiny školy z 19. století. 


Další nádherná místa, která stojí za návštěvu

UBYTOVÁNÍ U PEPANA
Provozovatel je zapsán u Živnostenského úřadu v Náchodě po číslem jednacím KS 7819/2022/ŽÚ-34 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!